Pijany kierowca z Zimbabwe potrącił kobietę w Lublinie. Zostanie wydalony z Polski

Zoria
1 min. czytania

19-letni obywatel Zimbabwe, który mając blisko 1,5 promila alkoholu potrącił kobietę na przejściu dla pieszych w Lublinie, zostanie wydalony z Polski. Mężczyzna świadczył usługi przewozowe. Jak ustalili policjanci, wcześniej wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na skrzyżowaniu ulic Podzamcze i Ruskiej w Lublinie. Policjanci z Komisariatu II Policji zostali wezwani do kolizji drogowej, jednak na miejscu okazało się, że sytuacja była znacznie poważniejsza.

- Reklama -

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latek kierujący Hondą nie ustąpił pierwszeństwa 38-letniej mieszkance Lublina, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych zgodnie z przepisami. Mężczyzna potrącił kobietę samochodem. Poszkodowana trafiła do szpitala.

- Reklama -

Badanie alkomatem wykazało, że obywatel Zimbabwe miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut.

Jak informują służby, 19-latek wcześniej wielokrotnie popełniał wykroczenia drogowe. W związku z tym, przy współpracy policjantów i Straży Granicznej, podjęto decyzję o wydaleniu go z Polski.

Mężczyzna otrzyma również zakaz wjazdu do Polski oraz innych państw strefy Schengen na okres 5 lat.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Udostępnij ten artykuł
Brak komentarzy