W tym roku szkolnym bez boiska

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

Koniec lipca 2024 to termin zakończenia budowy stadionu lekkoatletycznego przy II Liceum Ogólnokształcącym. Miejmy nadzieję, że data ta już nie ulegnie zmianie i pech opuści na zawsze tę inwestycję.

– Obecnie trwają prace z układaniem krawężników, w tym roku zostaną wykonane prace związane z zakończeniem podbudów pod bieżnie, a także wykonanie drenażu i nawodnienia – referuje przebieg prac Damian Zieliński z gabinetu prezydenta miasta. – Wszystko odbywa się zgodnie z przedstawionym przez wykonawcę harmonogramem. Ale z terminami na tej budowie bywało już różnie.

Umowę z firmą, która podjęła się budowy stadionu, prezydent Jakub Banaszek podpisał w grudniu 2022 roku. Wykonawca – firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy na realizację zadania miała 8 miesięcy. Niestety coś poszło nie tak… Okazało się, że zadanie będzie nieco droższe, bo trzeba wykonać dodatkowe prace związane ze wzmocnieniem warstw konstrukcyjnych bieżni lekkoatletycznej.

W sierpniu prezydent Jakub Banaszek poinformował w internecie, że samorząd doszedł do porozumienia z wykonawcą inwestycji i prace mają być kontynuowane. Warunkiem jest dopłacenie wykonawcy 850 tysięcy złotych brutto. Na tę kwotę miały składać się wykonanie dodatkowych robót, zabezpieczenie terenu oraz nawodnienie.

W projekcie stadionu lekkoatletycznego jest m.in. bieżnia okrężna czterotorowa (o długości 400 m) wraz z bieżnią sześciotorową (dł. 130 m) z nawierzchni z tworzywa poliuretanowo-gumowego; arena centralna z trawiastym boiskiem do piłki nożnej, rzutnią dyskiem, młotem, oszczepem i do pchnięcia kulą; skocznia do skoku o tyczce, wzwyż i w dal oraz trybuna na 100 miejsc. Koszt zadania to ponad 10 mln zł.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi