Dała się oszukać

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

Ponad 2 tysiące zł straciła 85-latka, która uwierzyła nieznajomym mężczyznom. Jeden z nich rzekomo znalazł plik pieniędzy i prosił o pomoc w odnalezieniu właściciela. Za chwilę pojawił się drugi, który stwierdził, że gotówka jest jego.

Niestety, seniorka dała się wkręcić w inscenizację oszustów, dając do przeliczenia również swoją gotówkę. Po powrocie do domu zorientowała się, że brakuje jej część pieniędzy. 85-latka powiadomiła o wszystkim policję.

Z relacji poszkodowanej  wynikało, że w jednym z banków wypłaciła 5 tysięcy złotych. Gdy była już na chodniku zaczepił ją nieznajomy twierdząc, że właśnie znalazł plik banknotów i poprosił o pomoc w odnalezieniu właściciela. Po chwili podszedł do nich drugi mężczyzna informując, że to on je zgubił. Chciał, aby pokazali swoją gotówkę oświadczając, że mogą tam być też jego banknoty. Seniorka przekazała mu plik swoich pieniędzy, które szybko przeliczył i oddał z powrotem. Schowała je do torebki i wszyscy rozeszli się w innych kierunkach. Dopiero w domu, gdy przeliczyła gotówkę, okazało się, że brakuje ponad 2 tys. zł. Wówczas dopiero zorientowała się, że została oszukana… Policja szuka sprawców.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi