Podziel się krwią

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

Pani Angelika niedawno dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Możemy pomóc w jej leczeniu oddając krew.

Jest mieszkanką powiatu chełmskiego, szczęśliwą żoną i mamą trójki wspaniałych dzieci, z których najmłodszy syn ma zaledwie 4 miesiące, drugi syn ma 4 lata, a córka jest w wieku 10 lat. Kobieta leczona jest w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie obecnie przebywa. Rodzina, znajomi, przyjaciele proszą w sieci o wsparcie.

Jak pomóc pani Angelice? Potrzebna jest krew i płytki krwi. W imieniu rodziny, prosimy o podzielenie się tym płynnym darem życia, ze wskazaniem na Angelikę Siergiej. Trzeba o tym poinformować personel medyczny, oddając krew i płytki.

Jak zapewnia rodzina chorej kobiety, grupa krwi nie ma w tym wypadku znaczenia. W Chełmie krew można oddać na ulicy ul. Szpitalnej 53, tel. 82-565 56 51. Rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 12.

Ostra białaczka limfoblastyczna to nowotwór szpiku kostnego –  tkanki wypełniającej kości, której zadaniem jest produkcja komórek krwi: erytrocytów (krwinek czerwonych), leukocytów (krwinek białych, odpowiedzialnych za odporność) i płytek krwi (biorących udział w procesie krzepnięcia). W przebiegu ostrej białaczki limfoblastycznej zmienione nowotworowo zostają krwinki białe, które namnażają się w sposób niekontrolowany i wypierają komórki zdrowe.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi