Chełmscy zapaśnicy marzą o igrzyskach

Paweł Pielak
1 min czytania

W dniach 8-12 stycznia zawodniczki Cementu Gryf Chełm zainaugurują w Chorwacji przygotowania do kwalifikacji olimpijskich i Mistrzostw Europy Seniorów.

W szerokiej kadrze reprezentacji Polski zapaśniczek znalazły się Katarzyna Krawczyk oraz Angelina Łysak. Zawodniczki Cementu Gryf Chełm rozpoczną przygotowania do sezonu olimpijskiego od chorwackiego turnieju o nazwie ZAGREB OPEN. Z kolei w drugiej połowie stycznia do rywalizacji przystąpi Szymon Szymonowicz, który swoje starty rozpocznie od Międzynarodowego Turnieju we Francji.

Dwiema najważniejszymi imprezami w pierwszej połowie olimpijskiego roku są: europejskie i światowe kwalifikacje do igrzysk olimpijskich oraz Mistrzostwa Europy w Zapasach. Europejskie kwalifikacje olimpijskie , gdzie prawo startu w igrzyskach uzyskają tylko finaliści, odbędą się w Baku w dniach 5-7 kwietnia. W razie niepowodzenia w pierwszym turnieju, ostatnią szansą na kwalifikację do olimpiady zawodnicy będą mieli podczas turnieju rozgrywanego w Istambule w dniach 9-12 maja.

O udział w igrzyskach walczyć będą: wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i Świata, Karolina Krawczyk oraz brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata Młodzieżowców, Szymon Szymonowicz. Trzymamy kciuki oby ta dwójka dołączyła do Angeliny Łysiak, która paszport do Paryża ma już zapewniony. Dla każdego sportowca, uprawiającego sport indywidualny, udział w Igrzyskach Olimpijskich jest spełnieniem marzeń. Mamy nadzieję, że chełmscy zawodnicy spełnią te marzenia.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi