Wielkie otwarcie miejskiej stacji

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

Dzisiaj o godz. 9 rozpoczyna swoją działalność miejska stacja paliw. Ma być tanio i wygodnie. Dla pierwszych klientów przewidziane są upominki od MPGK oraz przekąski od Imbryka, który już niebawem otworzy Imbryk Bistro w lokalu przy stacji.

Na stacji miejskiej przy Armii Krajowej obowiązuje samoobsługa. Minimalna kwota tankowania to 20 zł. W przypadku zatankowania paliwa do kwoty w złotych lub ilości w litrach, wskazanych na dystrybutorze – automat wstrzyma proces dystrybucji paliwa do pojazdu. Po zakończeniu tankowania należy odłożyć pistolet na dystrybutor i odebrać paragon / paragon z NIP / fakturę VAT / potwierdzenie. Przy płatności za paliwo kartą płatniczą, gdy kwota tankowania jest niższa niż kwota uprzednio zadeklarowana – konto bankowe klienta obciążane jest wyłącznie kwotą odpowiadającą rzeczywistemu zatankowaniu, zaś kwota nadpłaty odblokowywana jest przez bank zgodnie z wewnętrznymi procedurami danego banku. Rozliczenie transakcji powinno nastąpić w ciągu kilku dni od daty dokonania transakcji (w zależności od banku), a wszelkie reklamacje w tym zakresie powinny być zgłaszane przez Klienta bezpośrednio do banku.

Plany na wybudowanie miejskiej stacji paliw w Chełmie, pojawiły się na przełomie 2019 r. i 2020 r. Wówczas w obliczu mocno zróżnicowanych cen paliw, na terenie Polski zaczęły pojawiać się stacje tankowania pojazdów, które zarządzane były przez spółki lub zakłady miejskie. Weryfikując ich doświadczenia stwierdzono, że powstanie takiej stacji w Chełmie pozytywnie wpłynie na wysokość cen paliw. Biorąc pod uwagę lokalizację, dostęp do jak największej liczby odbiorców, a także aspekt, iż środowiskowo lepiej wykorzystywać istniejące już instalacje, podjęto decyzję o zakupie obiektu, który zostanie zmodernizowany.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi