Zapaśnicy na medal

Paweł Pielak
2 min czytania

Kapitalną formę zaprezentowali zawodnicy Cementu-Gryfa Chełm podczas rozgrywanego w Warszawie oraz Strzale koło Siedlec Pucharu Polski Kadetów i Kadetek. Dwoje chełmskich sportowców wróciło do domu z medalami.

W zawodach udział wzięło trzynaścioro zawodników z chełmskiego klubu: Michał Woźniak, Oliwia Ożarowska, Roksana Sawicka, Kinga Kamola, Maja Radelczuk, Natalia Małek, Aleksy Bartosik, Maks Bartosik, Dawid Hawryluk, Oliwia Jankowska, Zuzanna Ciejak, Maja Pleskot i Wiktoria Dołhań.

Znakomite drugie miejsce i srebrny medal zdobył Michał Woźniak, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. W kategorii wagowej Michała startowało 40 zawodników. W drodze do finału reprezentant Chełma pokonał aż pięciu przeciwników. W finale jednak uległ zawodnikowi z Kartuz, Noe Wolskiemu. Nie zmienia to faktu, iż drugie miejsce w tak prestiżowych zawodach jest wielkim wyróżnieniem dla młodego zapaśnika.

Wśród dziewcząt również znakomity występ zanotowała uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego, Oliwia Ożarowska. W zawodach w kategorii wagowej Oliwii, wystartowało 15 zapaśniczek. W rywalizacji o miejsca medalowe chełmska zapaśniczka pokonała 3 przeciwniczki, uległa jednak późniejszej złotej medalistce Magdalenie Siady z Milicza. Niewątpliwie brązowy medal Pucharu Polski jest jednak bardzo dużym osiągnięciem w karierze młodej chełmianki.

Zakończone Puchary Polski w grupie dziewcząt i chłopców były pierwszą kwalifikacją do Mistrzostw Polski Kadetów, rozgrywanych w ramach corocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawodnikom oraz trenerom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi