Dofinansowanie na naukę dla niepełnosprawnych

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

--- REKLAMA ----

Od 1 marca osoby z niepełnosprawnościami mogą wnioskować o pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Termin składania wniosków to koniec marca.

Pomoc oferowana jest w ramach programu „Aktywny samorząd” – do którego Chełm przystąpił już kolejny rok z rzędu, a który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

- REKLAMA -

Od 1 marca 2024 r. studenci z każdym stopniem niepełnosprawności mogą uzyskać nawet 4400 zł dofinansowania z PFRON do czesnego w szkole wyższej, szkole policealnej lub kolegium.

Można też otrzymać do 1100 zł dodatku na pokrycie kosztów kształcenia w szkole policealnej lub kolegium lub 1650 zł dla studentów w szkole wyższej.

Od tego roku wnioski na dofinansowanie do nauki mogą składać również studenci z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności. Dotychczas takie wnioski mogli składać tylko studenci z orzeczeniem o umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności.

Szczegóły dotyczące programu u pełnomocnika dyrektora do spraw osób niepełnosprawnych

(ul. Plac Niepodległości 1 , 22-100 Chełm (wejście od zachodniego parkingu – pokój 377, tel. 82 549 70 91, 82 564 38 55.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi