Miasto finansuje kastracje i sterylizacje

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

Od 8 marca rozpoczął się w mieście program „Chełm przeciwko bezdomności zwierząt”, który polega m.in. na kastracji wolno bytujących kotów.

W ramach zadania, które zostało wybrane przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego, wykonywane są usługi kastracji wolno bytujących kotów na terenie miasta oraz kastracji i sterylizacja psów a także kotów właścicielskich. Ponadto usługa obejmuje również podstawową opiekę weterynaryjną wolno bytujących kotów.

– Zakres zamówienia to przeprowadzenie 578 zabiegów sterylizacji/kastracji kotów, w tym wolno żyjących z terenu miasta Chełm w ilości 334 sztuk i właścicielskich w ilości 244 zabiegów oraz przeprowadzenie 94 zabiegów sterylizacji/kastracji psów właścicielskich, których właściciele mieszkają na terenie miasta – informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Usługi świadczone są przez gabinet weterynaryjny „Amicus”, który znajduje się przy ul. Wolności 18D/1.

– W przypadku zwierząt właścicielskich wystarczy zgłosić się bezpośrednio do gabinetu weterynaryjnego i ustalić szczegóły zabiegu. Jeśli chodzi o koty wolno bytujące to należy skontaktować się z departamentem komunalnym – wyjaśnia Zieliński.

Usługi realizowane będą przez 9 miesięcy od daty zawarcia umowy, czyli od 8 marca lub do wcześniejszego wykorzystania kwoty określonej w umowie.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi