Na Bieławinie wielkie otwarcie

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

--- REKLAMA ----

Choć nowy PSZOK jest gotowy od ponad roku, dopiero teraz obiekt został udostępniony mieszkańcom. Inwestycja powstała w ramach dużego projektu śmieciowego.

Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, podobnie jak stary, mieści się przy ul. Bieławin. Obiekt powstał w ramach dużego projektu dotyczącego gospodarki śmieciowej w mieście Chełm. W ramach tego samego przedsięwzięcia na terenie miasta powstało m. in. 7 podziemnych i 79 półpodziemnych „gniazd” do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, 500 betonowych śmietniczek i 150 pojemników na psie kupy.

- REKLAMA -

Nowy punkt jest estetyczny, częściowo zadaszony oraz posiada wagę, dzięki temu dostarczanie odpadów jest proste i wygodne.

Niestety, na tygodniu PSZOK dla osób pracujących jest poza zasięgiem, bo czynny jest od godz. 8 do 16. Jednak odpady na szczęście można przywieźć także w sobotę w godz. 7-14.

Do Punktu mogą być dostarczane posegregowane odpady z nieruchomości z terenu miasta Chełm. Odpady mogą dostarczyć właściciele nieruchomości, którzy złożyli deklarację i nie posiadają zaległości w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkańcy są zobowiązani do samodzielnego rozdzielenia przywiezionych odpadów wg frakcji i do załadowania ich do odpowiednich pojemników/kontenerów.

Na PSZOK nie są przyjmowane: odpady zmieszane, odpady zawierające azbest oraz odpady przywiezione w ilości wskazującej na powstanie ich w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi