To był aktywny weekend

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

--- REKLAMA ----

Blisko 400 żołnierzy 19. Nadbużańskiej Brygady OT doskonaliło w weekend swoje umiejętności w ramach ćwiczeń rotacyjnych, warsztatów specjalistycznych oraz bazowego kursu podoficerskiego „SONDA”.

W sobotni poranek przed bramą 19 NBOT w Chełmie stawiło się blisko sześćdziesięciu ochotników, chcących wziać udział w szkoleniu podstawowym w ramach formowanych obecnie w Nadbużańskiej Brygadzie batalionów Komponentu Obrony Pogranicza.

- REKLAMA -

– Szkolenie podstawowe trwa szesnaście dni i podzielone jest na osiem dwudniowych segmentów, realizowanych w ramach dni wolnych od pracy. Ten rodzaj ćwiczeń będzie realizowany w kolejne soboty i niedziele przez okres najbliższych dwóch miesięcy i zakończy się złożeniem przysięgi wojskowej w czerwcu – mówi oficer prasowy 19. NBOT por. Marcin Zelent.

W weekend do podnoszenia swoich kwalifikacji przystąpiła grupa prawie 30 żołnierzy, którzy w ramach IV edycji bazowego kursu podoficerskiego „SONDA” organizowanego przez 19 NBOT, podjęła wyzwanie zdobycia pierwszego stopnia podoficerskiego WP.

– Żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej z batalionów obrony pogranicza oraz z batalionu logistycznego i kompanii specjalistycznych brygady, którzy pozytywnie przeszli proces kwalifikacji na Bazowy Kurs Podoficerski TSW i ukończyli szkolenie e-lerningowe, rozpoczęli szkolenie stacjonarne. W czerwcu szkolenie zakończy się praktycznym egzaminem na podoficera – mówi Starszy Podoficer Dowództwa 19. NBOT st. chor. sztab. Mariusz Kryszczuk.

fot. GDD 19.NBOT

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi