Tworzą kulturę już 25 lat

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

Piękny jubileusz obchodził w Pałacu Suchodolskich w Dorohusku zespół „Ale Babki z Kapelą Męską”. Był koncert, podsumowania i oczywiście gratulacje!

Zgromadzeni goście mogli zapoznać się ze skrótową historią działalności zespołu oraz wysłuchać koncertu jubileuszowego, przygotowanego specjalnie na tę okazję. Nie zabrakło również gratulacji, życzeń, kwiatów i upominków.

Podczas uroczystości, w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa wręczył odznaczenia honorowe „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”. Uhonorowani zostali kierownik zespołu – Krystyna Kawalec oraz zespół „Ale Babki z Kapelą Męską”, w imieniu którego odznakę odebrał kierownik muzyczny – Mirosław Kawalec.

Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez KGW „Ale Babki” w Dorohusku, KGW w Okopach-Kolonii oraz GOKiT w Dorohusku. Część oficjalną wydarzenia prowadzili Renata Lalik i Mirosław Kawalec.

W jubileuszu uczestniczyli przedstawiciele Sejmu i Senatu, starostwa powiatowego, władz samorządowych, OSP z terenu gminy, byli członkowie zespołu, byli dyrektorzy GOKiT, zespoły śpiewacze z terenu gminy Dorohusk oraz członkowie rodzin zespołu.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi