Strzelał do dzieci z wiatrówki

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

Policjanci zatrzymali 52 latka, który na jednym z chełmskich osiedli w Chełmie strzelał z wiatrówki w kierunku dzieci, bo jak stwierdził, za głośno się bawiły…

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o strzałach z wiatrówki. Z przekazanych informacji wynikało, że ktoś celuje w kierunku bawiących się przed blokiem dzieci. Jedno z nich zostało ranne.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy zatrzymali mieszkającego na osiedlu 52-latka. W miejscu jego zamieszkania odnaleźli kilka tego typu militariów, nie wymagających zezwolenia, które zostaną poddane dalszym badaniom.

Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że chciał je przestraszyć, gdyż przeszkadzał mu hałas. Został też doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zbliżania do nich. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi