Nieposłuszni zostaną wykluczeni z partii?

Agnieszka Nowosad
3 min czytania

Miała być koalicja PiS, G9 i PSL, ale grupa radnych PiS wyłamała się i przeszła na stronę Piotra Deniszczuka. Pełnomocnik partii Ryszard Madziar postanowił wykluczyć buntowników. W powiecie chełmskim nadal gorąco.

Kto zdradził PiS? Madziar postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie, w którym wskazuje wprost, że radni Jerzy Kwiatkowski, Piotr Szymczuk, Bogusław Kudyba oraz Elżbieta Wiorko, którzy uzyskali mandaty radnych startując z list Prawa i Sprawiedliwości, wbrew rekomendacjom zarządu wojewódzkiego partii, podczas głosowania, poparli starostę Piotra Deniszczuka.

Kandydatów na starostę było dwóch: Piotr Deniszczuk – zgłoszony przez radnego Andrzeja Zająca i Ryszard Madziar, którego zgłosił radny Artur Juszczak. Deniszczuk wygrał ten pojedynek jednym głosem, być może nawet swoim, bo przecież jako radny, w przeciwieństwie do jego kontrkandydata, brał udział w głosowaniu. Tymczasem wszystko miało wyglądać inaczej…

– Zarząd Wojewódzki PiS rekomendował, aby budować szeroką koalicję wsparcia dla rozwoju Powiatu Chełmskiego opartego o współpracę radnych PiS z radnymi PSL oraz G9, co dawało gwarancję dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim oraz zabieganie o kolejne środki rządowe – zdradza kulisy rozmów koalicyjnych Madziar. – Radni Kwiatkowski, Kudyba, Szymczuk, biorąc stanowiska wicestarosty, członka zarządu oraz przewodniczącego Rady Powiatu, niestety nie mieli na uwadze interesu powiatu chełmskiego, dlatego też pragnę poinformować mieszkańców, członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Chełmskiego, że takim działaniem doprowadzili do utraty zaufania i składam wniosek o wykluczenie ich z członków Prawa i Sprawiedliwości.

Wicestarosta Jerzy Kwiatkowski mówi, że jest zażenowany oświadczeniem i argumentacją Ryszarda Madziara, choćby z tego względu, że chce on wykluczać z partii osoby, które do niej nie należą.

– Decyzję zarządu przyjmę oczywiście z pokorą. Jeśli ktoś chce kogoś wykluczać, to biorę na siebie pełną odpowiedzialność. Niestety, jak się okazuje, pełnomocnik PiS powiatu chełmskiego nawet nie ma pojęcia kto jest w partii, a kto nie – podkreśla wicestarosta.

Kwiatkowski mówi, że wspominana przez pełnomocnika PiS koalicja to bzdura. Rozmowy dotyczyły tylko usunięcia Deniszczuka, a on i tak miał propozycję objęcia stanowiska wicestarosty., na co ma dowody m.in. w postaci sms-ów.

– Ludzie nam zaufali, otrzymaliśmy duże poparcie w wyborach, gdybyśmy zdecydowali inaczej byłoby to obrzydliwe. To tak jakbyśmy pokazali naszym wyborcom środkowy palec – dodaje Kwiatkowski. – O tym, w jakim miejscu się znajdujemy, zdecydowali ludzie.

EDIT

Tomasz Szczepaniak, przedstawiciel radnych G9 zapewnia, że od trzech tygodni pełnomocnik PiS Ryszard Madziar prowadził rozmowy na temat koalicji w powiecie. Umowa miała służyć rozwojowi powiatu i wspólnej pracy ponad podziałami na rzecz mieszkańców oraz miała pomóc w efektywnym pozyskiwaniu środków zewnętrznych na inwestycje.

-Rozmawialiśmy nie o stanowiskach, ale o dobru mieszkańców i rozwoju powiatu. Obawiam się, że powiat nie dostanie teraz środków – dodaje Szczepaniak.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi