Włodawa: miasteczko typu slow

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

--- REKLAMA ----

National Geographic przygotowało zestawienie ośmiu polskich miasteczek, które warto odwiedzić ze względu na ich urokliwe położenie i poczucie niespiesznie mijającego czasu. Dwa z nich są na terenie Lubelszczyzny.

Ranking obejmuje małe miasta, które mają niepowtarzalny klimat i w których mówiąc kolokwialnie, czas płynie wolniej. To miejsca na rodzinny wypoczynek, niedrogi, z regionalnymi potrawami i wyrobami. Atutem takich miasteczek są legendy, ciekawe opowieści i życzliwi, chętni do rozmowy mieszkańcy. Jak czytamy w podsumowaniu National Geographic „w tych miejscach można smakować życie.”

- REKLAMA -

W rankingu znalazły się: Szydłów, woj. świętokrzyskie, Wleń, woj. dolnośląskie, Darłowo, woj. zachodniopomorskie, Racibórz, woj. śląskie, Tykocin, woj. podlaskie, Lubomierz, woj. dolnośląskie, Janowiec nad Wisłą, woj. lubelskie i Włodawa, woj. lubelskie.

W prezentacji National Geographic polecającej wyróżnione miasteczka na temat Włodawy czytamy m.in. o malowniczych uliczkach, barokowych kościołach i cerkwi, ale też o Dymitrze Sanguszko, synu litewskiego księcia Andrzeja, awanturniku i łowcy przygód, który zakochany w pięknej Halszce z Ostroga porwał ją i poślubił wbrew jej woli. Wygnany z kraju osiadł w Czechach, gdzie został zabity przez innego awanturnika Marina Zborowskiego. W opisie jest też mowa o pysznych lodach.

fot. fb Włodawa Miasto Trzech Kultur

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi