Na Makowej ciągle niszczą

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

Radny Piotr Krawczuk vel Walczuk chce aby na boisku i placu zabaw przy ul. Makowej zamontować monitoring. Powód? Ciągłe dewastacje.

-Istniejący plac zabaw przy ul. Makowej jest systematycznie niszczony przez nieznanych sprawców. To
samo z pewnością stanie się z nową częścią placu zabaw, która jest planowana do budowy w tym roku – podkreśla radny. – Również w projekcie „Budowa boiska do piłki ręcznej oraz budowa boiska do koszykówki i siatkówki przy ulicy Makowej w Chełmie” nie dostrzegłem kamer.

Radny zawnioskował o objęcie całego terenu kompleksu sportowego przy Makowej monitoringiem, aby infrastruktura tam się znajdująca oraz planowana, mogła służyć mieszkańcom jak najdłużej, i w jak najlepszym stanie.

Podobny problem mieli mieli mieszkańcy na osiedlu Słoneczne. Postanowili rozwiązać go sami. Złożyli wniosek do budżetu obywatelskiego i wybrali go do realizacji. Chodzi o zakup i instalację systemu monitoringu wizyjnego, składającego się z 8-12 kamer rejestrujących obraz i dźwięk, w warunkach dziennych i nocnych, wraz z całym osprzętem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania i obsługi. Zadanie ma być realizowane w tym roku.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi