Rewolucyjne zmiany i mecz z reprezentacją

Agnieszka Nowosad
3 min czytania

--- REKLAMA ----

Nowa nazwa i nowe logo chełmskiej drużyny siatkarskiej to tylko niektóre ze zmian, jakie na specjalnej konferencji prasowej przedstawiła Chełmska Spółka Sportowa. Nie wszystkim się spodobały.

O zmianach, które głównie dotyczą drużyny siatkarskiej, poinformował wiceprezes spółki Dominik Małys. Siatkarze w nowy sezon wchodzą z nową nazwą drużyny, – ChKS Chełm w której nie ma już ani Arki ani Bogdanki. Tak jak wcześniej pisaliśmy, chodzi o ujednolicenie nazewnictwa i logotypów obu sekcji. Chełmianka zostaje ze swoją nazwą, z uwagi na niespełna 70-letnia tradycję. Drużyny i spółka posługiwać się będą wspólnym logo, różniącym się jedynie detalami.

- REKLAMA -

Jak zapewnił prezydent Jakub Banaszek obie sekcje: piłkarska i siatkarska są dla miasta równie ważne. Obie otrzymały zapewnienie o zabezpieczeniu finansowania, ale także o założeniach jakie stawia przed nimi miasto. Wiceprezes Małys natomiast przyznał, że sytuacja finansowa spółki jest stabilna, choć nie ukrywa, że na koniec pierwszego półrocza wystąpiły zobowiązania na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Już wiadomo, że w nowym sezonie spółka nie powiększy się o sekcję koszykówki. Ta ma być powołana dopiero na przyszły sezon 25-26′, by jak stwierdził Banaszek, miasto miało możliwość odpowiedniego przygotowania się do tego wydarzenia.

Kolejną nowością będzie Klub Biznesu – nowa inicjatywa biznesowa, utworzona po konsultacji z przedsiębiorcami. Obecnie trwają intensywne rozmowy ze sponsorami.

Dyrektor ds. siatkówki Mariusz Marcyniak zapewnił z kolei, że drużyna siatkarska jest już skompletowana i na dniach ogłoszeni mają być ostatni zawodnicy. Przekonywał, że wszystkie zmiany personalne na pewno będą na plus, bo klub stawia na topową kadrę. Tak naprawdę przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się już 22 lipca. A 23 sierpnia odbędzie się prezentacja ChKS Chełm połączona ze sparingiem z mistrzem Ukrainy drużyną Barkom-Każany Lwów. Dyrektor Marcyniak poinformował też, że nowym koordynatorem Akademii Siatkarskiej będzie dotychczasowy libero Arki Rafał Cabaj.

Z kolei dyrektor ds. piłki nożnej Wojciech Wójcik poinformował, że zespół ma świadomość swoich mankamentów i będzie pracował intensywnie aby je wyeliminować i osiągnąć oczekiwane cele. Z duma mówił też o akademii piłki nożnej, w której obecnie trenuje już ok. setka dzieci. Przygotowania do nowej rundy ruszają 27 lipca i dla juniorów 15 lipca. Ponadto poinformował, że kibice nadal będą mogli oglądać na boisku Dominika Stępnia, który jest na nieodpłatnym wypożyczeniu i Bartłomieja Korbeckiego, który ma podpisany 2-letni kontrakt.

Nie wszystkim mieszkańcom przypadły do gustu proponowane zmiany w drużynie siatkarskiej, jednak sprawa wydaje się być już przesądzona.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi