„Razem możemy więcej” to tytuł konkursu, jaki dla młodych adeptów matematyki przygotowała Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie. Dzieci pracowały w zespołach. Najlepszy przyjechał z Krasnegostawu.
Komisja, czuwająca nad przebiegiem konkursu i oceniająca poprawność udzielonych przez uczniów odpowiedzi, wyłoniła czterech laureatów. Najwyższą liczbę punktów zdobył zespół Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie, który wystąpił w składzie: Ignacy Kopańko, Filip Korzeniowski i Bartosz Wrona.
Na podium znalazły się także ekipy reprezentujące szkoły: SP nr 5 w Chełmie, SP w Siennicy Różanej i SP nr 6 w Chełmie. Pozostałe zespoły reprezentowały również wysoki poziom i wykazały duże zaangażowanie w pracę nad zadaniami matematycznymi.
Młodzi matematycy mieli do rozwiązania zadania i zagadki matematyczne o różnym stopniu trudności. W konkursie rywalizowały 23 drużyny ze szkół podstawowych z Chełma, powiatu chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich.
Organizatorzy, chcąc uatrakcyjnić swoje wydarzenie, zorganizowali dla nauczycieli warsztaty odpowiadające idei konkursu „Praca grupowa”, które poprowadziła dr Beata Kucharska, a dla uczniów zaplanowali zwiedzania laboratoriów Centrum Studiów Inżynierskich (Budownictwa, Mechaniki i budowy maszyn, Elektrotechniki) oraz Centrum Lotniczego (hangar lotniczy, lotnisko i pas startowy oraz wieżę lotów). Koordynatorem i przewodnikiem wycieczki był dr inż. Ireneusz Usydus w asyście studentów pilotażu i mechaniki lotniczej.
Wydarzenie objęte zostało patronatem Senatora RP prof. ucz. dr hab. Józefa Zająca, JM Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie prof. ucz. dr Beaty Fałdy, Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego oraz dyrektora Instytutu Matematyki i Informatyki dr Jarosława Kapelusznego.