Czy Morsy zostaną bez dachu nad głową?

Anna Dominiak
1 min czytania

16 marca w Urzędzie Miasta Chełm odbędą się konsultacje z mieszkańcami w sprawie zagospodarowania Glinianek. Plan rewitalizacji ma obejmować dwa zbiorniki i przyległe do nich tereny. Zastanawiającym jest, co dalej z Morsówką?

Morsówka jest projektem zrealizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm na 2022 rok. Obiekt został oddany do użytku w październiku 2022 roku i jest usytuowany na obszarze objętym zapowiadaną rewitalizacją.

Drewniana altana wraz z domkiem ma na celu zapewnienie zaplecza w okresie zimowym dla Chełmskiego Klubu Morsów, który zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej.

Czy obiekt zostanie objęty rewitalizacją? Czy miłośnicy zimnych kąpieli zostaną pozbawieni swojej Morsówki? Zapytaliśmy o to Damiana Zielińskiego z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.

Finalna wersja rewitalizacji zbiornika i infrastruktury mu towarzyszącej będzie dostępna, po opracowaniu dokumentacji technicznej, a czwartkowe spotkanie jest jednym z etapów prac nad tą dokumentacją. Obecnie jesteśmy na momencie, w którym Morsówka zostanie ujęta jako istniejący, funkcjonujący już obiekt. Jest to nowe miejsce, które nie zostanie poddane rewitalizacji, ponieważ nie ma takiej potrzeby.

Powiedział Damian Zieliński Gabinet Prezydenta Miasta Chełm

Chełmskie Morsy mogą zatem czuć się bezpiecznie, w swoim nowym domu.

Najnowsze

O tym się mówi