Kombatantom na Wielkanoc

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

W imieniu Krystyny Łukasik, chełmskiej koordynatorki stowarzyszenia „Paczka dla bohatera” zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce żywności, środków higienicznych i chemii. Wszystkie zebrane podarunki trafią do lokalnych kombatantów.

Akcja trwa tylko do 27 marca, a więc warto się pospieszyć. Produkty można przynosić m.in. do Szkoły Podstawowej nr 1 czy Przedszkola Miejskiego nr 11 lub 8.

To już VII Wielkanocna Paczka dla Bohatera w Polsce a V w Chełmie. Jak zwykle liczymy na dobre serce mieszkańców naszego miasta, którzy nawet w tych trudnych czasach zechcą podzielić się tym co mają i przyłączą się do organizowanych przez stowarzyszenie zbiórek żywności – przypomina Krystyna Łukasik. – Zbieramy wszystko to co zazwyczaj sami kupujemy np kawę, herbaty, mąka, cukier, kasza, ryż, makarony, słodycze.

Z zebranych produktów organizatorzy planują zrobić 60 paczek, które trafią do naszych kombatantów. W ramach zbiórki przynosimy: kasze, makarony, konserwy, dżemy, miody, płatki śniadaniowe, bakalie kasze, syropy itp. Jeśli chodzi o artykuły chemiczne to przydadzą się proszki do prania, płyny, żele do WC, płyny do zmywania itd. W paczkach kombatanci mają tez zawsze żele do mycia, mydła, kosmetyki, szampony i inne.

Te paczki uwierzcie, sprawiają im ogromną radość. Ci ludzie mają po ok. 90 i więcej lat, widzimy jak podupadają na zdrowiu i wiemy jak na nas czekają każdego kolejnego roku. Mamy nadzieję, że pomimo wysokich cen mieszkańcy Chełma i tym razem nie zawiodą i wezmą udział w zbiórce – dodaje koordynatorka. – Wystarczy przynieść jedną herbatę, czy mąkę, jeśli tak zrobi kilkanaście, kilkadziesiąt osób akcja zakończy się sukcesem. Pamiętajmy ono walczyli dla nas a teraz my zawalczmy dla Nich.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi