Z interwencji trafił do schroniska

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

Codziennie pracownicy ośrodków pomocy odwiedzają podopiecznych, aby sprawdzić czy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo wychłodzenia. Z takiej interwencji właśnie jeden z mieszkańców gminy Chełm trafił w ostatnim czasie do schroniska im. św. Brata Alberta.

– Dbamy o naszych podopiecznych, a w okresie zimowym szczególnie zwracamy uwagę na te osoby, u których warunki mieszkaniowe mogą okazać się niewystarczające. Stąd nasze codzienne wizyty u mieszkańców i podejmowane decyzje – wyjaśnia dyrektor Ośrodka Pomocy Gminy Chełm, Krystyna Majówka.

Po jednej z takich wizyt zapadła decyzja o zabezpieczeniu mieszkańca gminy w schronisku im. św. Brata Alberta. Mężczyzna zgodził się na przeprowadzkę, miejsce w placówce ma zabezpieczone co najmniej do kwietnia.

Tak naprawdę w schronisku przy Wołyńskiej o wolne miejsca jest już ciężko. Jednak, jak zapewnia kierowniczka Agnieszka Panasiuk, nikt zimą nie zostanie pozostawiony bez pomocy.

– Obecnie mamy 65 mieszkańców i wszystkie miejsca są zajęte. Jeśli będzie taka potrzeba, wygospodarujemy miejsca na korytarzu – zapewnia.

W drugim chełmskim schronisku dla bezdomnych – Monar-Markot – obecnie mieszka ok. 70 osób. Kilka miejsc jest jeszcze wolnych, ale jak długo, nie wiadomo.

Bezdomnym koczującym na terenie Chełma, strażnicy miejscy wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie dowożą codziennie ciepłe posiłki.

– Obecnie wiemy o trzech osobach, które przebywają na terenie miasta. Odwiedzamy je codziennie. Jeśli wyrażą zgodę, zostaną przeniesione do placówki – wyjaśnia Anna Szalast, dyrektor chełmskiego MOPR.

W związku z aurą Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uruchomił też specjalny numer alarmowy 501 430 751. Nikt nie zostanie bez pomocy.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi