Wpadka z podatkiem

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

Masz do zapłacenia podatek rolny? Stawka, którą uchwaliła rada miasta jest do zmiany. Będzie niższa od tej uchwalonej, bo… ktoś się z kimś nie dogadał.

Dość nietypową informację miał do przekazania mieszkańcom chełmski ratusz. Chodzi o podatek rolny. Wygląda na to, że urzędnicy z departamentu finansowego nie są do końca zorientowani w tym, co dzieje się w gabinecie prezydenta i jego zastępcy. Świadczy o tym komunikat, jaki pojawił się na stronie ratusza.

– W trakcie prac nad projektem budżetu Miasta Chełm na 2024 rok właściwy departament nie skonsultował problemu zmiany wysokości stawki podatku rolnego z kierownictwem Urzędu Miasta Chełm – informuje urząd miasta. – Departament Finansów Urzędu Miasta Chełm prowadzi obecnie prace formalne nad uchwałą w sprawie obniżenia stawek podatku rolnego w granicach administracyjnych Miasta Chełm.

Jak wyjaśnia urząd, nowa uchwała w sprawie stawki podatku rolnego zostanie przedstawiona na najbliższej sesji Rady Miasta Chełm. Wygląda na to, że warto więc wstrzymać się z dokonywaniem wpłat.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi