Dla kogo Karta Chełmianina i po co?

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

--- REKLAMA ----

O wprowadzeniu Karty Chełmianina dyskutować będą dzisiaj chełmscy radni. Jeśli program przypadnie im do gustu, chełmianie zyskają nowe ulgi i przywileje.

O kartę będą mogły się ubiegać osoby zamieszkujące w mieście Chełm, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Chełmie, a także osoby niepełnoletnie – powyżej 7. roku życia, pozostające na utrzymaniu osób, które o kartę mogą się ubiegać.

- REKLAMA -

Karta wydawana ma być na trzy lata. Partnerem Programu „Karta Chełmianina” może zostać każdy podmiot, który zadeklaruje przystąpienie do programu. To on określi jakie zniżki i bonusy zaproponuje w ramach programu.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, wprowadzenie Karty Chełmianina ma poprawić warunki życia mieszkańców Chełma poprzez zniżki i preferencje oferowane przez partnerów programu.

W założeniu karta ma uprawniać do szeregu ulg i zniżek, ułatwić korzystanie z obiektów i oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej w mieście i będzie jednym z elementów zachęcających osoby spoza miasta do osiedlania się na terenie miasta i zmotywuje mieszkańców do meldowania się w Chełmie.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi