Astra Leśniowice wciąż liderem

Paweł Pielak
2 min czytania

--- REKLAMA ----

Drużyna Astry Leśniowice wygrała na własnym stadionie z Vitrum Wola Uhruska w 14. kolejce chełmskiej A klasy, utrzymując tym samym pozycję lidera.

Aż dziewięć goli padło w hicie kolejki. Drużyna z Leśniowic zwyciężyła 6:3 ekipę z Woli Uhruskiej, która przed tym meczem odniosła tylko jedną porażkę z rezerwami Chełmianki.

Pierwsi bramkę strzelili goście z Vitrum. Piłkę ręką w polu karnym dotknął jeden z obrońców Astry i po rzucie karnym Wola Uhruska objęła prowadzenie. W 39. minucie gospodarze wyrównali za sprawą Damiana Patoki. Jednak Vitrum przed przerwą jeszcze raz wyszło na prowadzenie. Po rzucie rożnym i strzale głową, goście schodzili po pierwszej połowie z jednobramkowym prowadzeniem.

Tuż po zmianie stron Astra doprowadziła do remisu. W 47. minucie gola strzelił Dawid Brzezowski. W 57. minucie ku uciesze kibiców na prowadzenie Astrę wyprowadził Sebastian Dąbrowski. Chwilę później goście odpowiadają bramką na 3:3. Od tego momentu bramki strzelała już tylko drużyna z Leśniowic. Gospodarze w 13. minut strzelili 3 gole. W 65. minucie gola strzelił Mikołaj Prybiński, następnie w 74. Damian Patoka a mecz zamknął w 78. minucie ponownie Prybiński. Astra wygrywa w szalonym meczu i utrzymuje pozycję lidera chełmskiej A klasy.