Drogie panie, przyjdźcie na badanie

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

--- REKLAMA ----

11 maja przy ul. Sybiraków w Chełmie stanie mobilny gabinet ginekologiczny, w którym będzie można wykonać bezpłatnie m. in. badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologię płynną oraz test na obecność wirusa HPV.

Wszystko to w ramach 6. edycji programu „W kobiecym interesie”, który jest inicjatywą firmy Gedeon Richter Polska. Aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej programu: rejestracja-wkobiecyminteresie.pl/

- REKLAMA -

Badanie „Rozmowy Polek i Polaków o zdrowiu intymnym” wskazuje, że ponad połowa ankietowanych kobiet nie wykonała w ciągu ostatniego roku USG ginekologicznego ani cytologii. Co więcej, duża część respondentek, nigdy nie zbadała się pod kątem chorób wenerycznych (test HPV). Hasło tegorocznej edycji „Powiedz jej o tym” zwraca uwagę na fakt, że otwarta rozmowa z bliską osobą pomogłaby przezwyciężyć strach przed badaniami profilaktycznymi.

– Brak regularnych kontroli ginekologicznych to niepokojące zjawisko, które obserwujemy od lat. Profilaktyka zdrowia intymnego jest kluczowa z punktu widzenia wczesnego wykrywania problemów zdrowotnych i skutecznego leczenia. Interwencja na czas, jest w stanie zapobiec rozwojowi poważnych zmian, włączając te nowotworowe, co może być decydujące dla życia pacjentek lub znacząco poprawić ich codzienne funkcjonowanie – zauważa lek. Joanna Bonarek-Sztaba, ginekolożka-położniczka.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi