Literacki Chełm z gwiazdami

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

Prawie półtora tysiąca osób wzięło udział w tegorocznej edycji Festiwalu „Chełmskie spotkania z literaturą” i III Chełmskich Targów Książki. Wydarzenie organizowane przez Chełmską Bibliotekę Publiczną miało niezwykle różnorodny i ciekawy program.

Motywem przewodnim w tym roku był szeroko pojęty reportaż (począwszy od reportażu wojennego i politycznego po zagadnienia społeczne). Festiwal trwał trzy dni i gościł nagradzanych dziennikarzy, reportażystów, korespondentów wojennych i autorów felietonów.

Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z Arturem Andrusem, dziennikarzem, pisarzem i poetą ale także z Magdą Umer – piosenkarką, wykonawczynią poezji śpiewanej, dziennikarką, reżyserką itd.

Ponadto gośćmi tegorocznej edycji byli także Jacek Hugo- Bader, Paweł Reszka. Fryderyk Kierepka, Monika Korniejuk

W trakcie literackiego projektu zrealizowano warsztaty literackie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, spektakle teatralne i spotkania autorskie.

Drugi dzień Festiwalu rozpoczęła Akcja Głośnego Czytania Poezji w przestrzeni miejskiej. Wspólnie z harcerzami ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie oraz 19 SDH Drzewołazy, z zuchami ze ,Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie Skautami Europy- Środowisko Chełmskie, a także studentami PANS w Chełmie na deptaku, w autobusach, w Parku Czytelnika promowana była twórczość Longina Jana Okonia.

III Chełmskie Targi Książki, jedyna tak wyjątkowa inicjatywa w województwie, zgromadziły 23 wystawców.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi