Celebrują pamięć o Idzie

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

--- REKLAMA ----

Jeszcze w tym miesiącu odbędą się Chełmskie Dni Idy Haendel. Na wydarzenie zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. oraz Towarzystwo Muzyczne w Chełmie.

Jedna z najsłynniejszych polskich skrzypaczek na świecie – Ida Haendel – urodziła się w Chełmie. Choć w rodzinnym mieście spędziła jedynie kilka lat, obdarzała to miejsce wielkim sentymentem i szacunkiem, ponieważ stąd pochodziła jej rodzina.

- REKLAMA -

22 i 23 maja odbędą się w Chełmie wydarzenia, którym patronuje królowa skrzypiec. To okazja aby przypomnieć jej postać, ale też posłuchać na żywo muzyki, którą tak bardzo ukochała.

22 maja w sali koncertowej im Idy Haendel w szkole muzycznej odbędzie się koncert fortepianowy w wykonaniu Krzysztofa Goliszka, znakomitego pianisty, laureata wielu konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Początek o godz. 17.

23 maja o godz. 16.45 ogłoszone zostaną wyniki konkursu plastycznego dla dzieci oraz konkursu na temat życia i działalności artystycznej Idy Haendel. Na godz. 17 zaplanowano koncert skrzypcowy. Wystąpi wybitny instrumentalista Marcin Król, któremu przy fortepianie towarzyszyć będzie Agnieszka Schulz-Brzyska.Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi