Defibrylatory staną w przestrzeni miejskiej

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

--- REKLAMA ----

10 zewnętrznych automatycznych defibrylatorów ma się pojawić wkrótce na terenie Chełma. O ich lokalizację miasto zapytało rady osiedla.

Na terenie każdego miejskiego osiedla zamontowane zostanie jedno urządzenie, ratujące życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Pierwsza pomoc z wykorzystaniem defibrylatora znacznie zwiększa szansę pacjenta na przeżycie. Dlatego tak ważne jest zadbanie o szeroką dostępność do urządzeń w przestrzeni publicznej.

- REKLAMA -

Projekt został wyceniony na 121 tys. zł. Obejmuje zakup urządzeń oraz tabliczek informujących o zasadach korzystania z defibrylatora. Zadanie ma być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Departament Spraw Obywatelskich postanowił zapytać rady osiedla, gdzie powinny być zamontowane urządzenia. Chodzi o wskazanie miejsc najbardziej uczęszczanych i takich, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Mają to być też miejsca łatwo dostępne i widoczne dla przechodniów.

Defibrylator jest nowoczesnym urządzeniem, które w momencie nagłego zatrzymania służy do ratowania życia ludzkiego. Zaawansowane technologicznie urządzenie po przyklejeniu elektrod samodzielnie diagnozuje stan osoby poszkodowanej. Komunikatem głosowym informuje, czy jego użycie jest konieczne, a także pomoże prowadzić resuscytację. Po krótkim przeszkoleniu, postępując zgodnie z instrukcjami użytkowania AED, nie można nikomu zaszkodzić, a można uratować czyjeś życie.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi