Samochód staczał się z górki, kierowca miał 3 promile

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

--- REKLAMA ----

Był pijany i miał zakaz prowadzenia samochodu. Mimo to jechał. Został zatrzymany przez świadka.

Dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał informację o tym, że mężczyzna jedzie za kierującym osobowym volkswagenem, który nie trzyma toru jazdy. Na miejsce pojechali policjanci, którzy w miejscowości Niemienice Kolonia zastali zgłaszającego oraz kierującego volkswagenem 54-latka, któremu 37-latek uniemożliwił dalszą jazdę. Z jego relacji wynikało, że jadąc od strony Gorzkowa w stronę Krasnegostawu zauważył kierującego volkswagenem, który nie trzymał toru jazdy.

- REKLAMA -

Mężczyzna podejrzewał, że kierujący może być nietrzeźwy i postanowił jechać za nim. W pewnym momencie, w trakcie jazdy pod górę, volkswagen zatrzymał się i zaczął się staczać. Świadek wyszedł ze swojego samochodu, podbiegł do volkswagena i zaciągnął hamulec oraz wyjął kluczyk ze stacyjki.   Kierującym volkswagenem okazał się 54-letni mieszkaniec gminy Gorzków. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

54-latek wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze uruchomili również procedurę przepadku pojazdu, którym jechał.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi