Dni Chełma 2024. Objazdy dla kierowców, zmiany w rozkładzie autobusów

Agnieszka Nowosad
7 min czytania

--- REKLAMA ----

Podczas Dni Chełma cierpliwością będą musieli się wykazać kierowcy oraz pasażerowie Chełmskich Linii Autobusowych. Będą utrudnienia!

W związku z organizacją Dni Chełm (6-7 lipca) obowiązywać będzie następująca organizacja ruchu drogowego:

- REKLAMA -

4 lipca o godz. 18 (czwartek) zamknięta dla ruchu zostanie ul. Strażacka, na której od piątku rozpocznie się montaż sceny koncertowej. Korzystanie z miejsc parkingowych na ul. Strażackiej będzie możliwe do północy w czwartek.

Zamknięty dla samochodów zostanie również wyjazd z parkingu przy Urzędzie Miasta do ul. Strażackiej z zachowaniem możliwości ruchu pieszych i rowerów.

5 lipca (piątek) parking przy Urzędzie Miasta będzie funkcjonował jako droga bez przejazdu, z możliwością wjazdu i wyjazdu wyłącznie od ul. Lubelskiej. Przejście od strony ul. Reformackiej do ul. Lubelskiej (w obu kierunkach) będzie możliwe wyłącznie przez teren parkingu Urzędu Miasta. Chodnik od strony miejsc parkingowych na ul. Strażackiej będzie wyłączony z ruchu, po drugiej stronie zachowane zostanie dojście do Caffe Zorza. Będzie można dojechać w obu kierunkach od ul. Reformackiej – do komisu samochodowego, myjni i punktów handlowych zlokalizowanych przy ul. Strażackiej 4.

6 lipca (sobota) od godziny 6 rano ruch będzie wyłączony całkowicie w rejonie Placu Gdańskiego w związku z przygotowaniem zabezpieczeń imprezy:

 • ul. Lubelska – w obu kierunkach od wysokości posesji nr 52/65 (przejście dla pieszych przy Urzędzie Miasta) do skrzyżowania z ul. Podwalną;
 • ul. Podwalna – od skrzyżowania z ul. Lubelską do Placu Gdańskiego;
 • ul. Młodowskiej – od skrzyżowania z ul. Kopernika do Placu Gdańskiego (kierunek centrum) oraz od Placu Gdańskiego do skrzyżowania z ul. Pijarską (kierunek Plac Niepodległości);
 • ul. Sienkiewicza – od skrzyżowania z ul. Narutowicza do ul. Młodowskiej;
 • ul. Mickiewicza – początkowy odcinek przy Placu Gdańskim do przejścia dla pieszych przy posesji nr 5;

Możliwość wjazdu na obszar objęty w/w ulicami i niewygrodzony zabezpieczeniami imprezy masowej zostanie zachowana wyłącznie dla rowerzystów.

Równocześnie z w/w zamknięciem ulic wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu na przyległych odcinkach ul. Lubelskiej oraz ul. Mickiewicza:

 • ul. Lubelska – na odcinku od skrzyżowania z ul. gen. Orlicz-Dreszera i ul. Narutowicza do wysokości posesji nr 52/65 (przejście dla pieszych przy Urzędzie Miasta) wprowadzony zostanie zakaz ruchu z wyłączeniem mieszkańców ul. Lubelskiej nr 48-79, zaopatrzenia oraz rowerów. Ulica Lubelska stanie się drogą bez przejazdu z wjazdem i wyjazdem wyłącznie od strony ul. gen. Orlicz-Dreszera.
 • ul. Mickiewicza – na odcinku od skrzyżowania z ul. Narutowicza do przejścia dla pieszych przy posesji nr 5 (Plac Gdański) wprowadzony zostanie zakaz ruchu z wyłączeniem mieszkańców ul. Mickiewicza nr 1-9, ul. Lubelskiej 48, zaopatrzenia i rowerów. Ulica Mickiewicza stanie się drogą bez przejazdu z wjazdem i wyjazdem wyłącznie od strony ul. Narutowicza. Odcinek ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Kopernika i ul. Narutowicza będzie ogólnodostępny, ale od strony ul. Kopernika będzie drogą bez przejazdu.

Wjazd dopuszczonych grup użytkowników na w/w odcinkach ul. Lubelskiej i ul. Mickiewicza będzie możliwy bez przeszkód w dniach 6-7 lipca (sobota i niedziela) od godzin porannych do godz. 14. Po godz. 14 wjazd na te odcinki może zostać ograniczony lub całkowicie zamknięty.

Inne zmiany w organizacji ruchu wynikające z organizacji Dni Chełma wyglądają następująco:

 • ul. Podwalna (przy Muzeum) – wprowadzony zostanie nakaz skrętu w prawo w ul. Lubelską w kierunku ul. Pijarskiej;
 • ul. Lubelska – wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu od ul. Podwalnej do ul. Pijarskiej;
 • ul. Lubelska (przy skrzyżowaniu z ul. Orlicz-Dreszera) – wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo lub w lewo w ul. Orlicz-Dreszera lub ul. Narutowicza;
 • ul. Młodowskiej (przy cerkwi) – wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo w ul. Kopernika;
 • ul. Kopernika (przy cerkwi) – wprowadzony zostanie nakaz jazdy w lewo w ul. Młodowskiej;
 • ul. Sienkiewicza (przy banku) – wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo w ul. Narutowicza;
 • ul. Narutowicza – wprowadzone zostaną odpowiednio nakazy jazdy w prawo lub w lewo (z wyłączeniami) na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza (w kierunku do ul. Obłońskiej).

W/w nakazy jazdy na skrzyżowaniach nie będą dotyczyły rowerzystów.

Przywrócenie ruchu na wszystkich ulicach za wyjątkiem ul. Strażackiej nastąpi po rozebraniu zabezpieczeń oraz uprzątnięciu terenu imprezy masowej w godzinach nocnych z 7/8 lipca. Przywrócenie ruchu na ul. Strażackiej po rozebraniu sceny planowane jest w godzinach porannych 8 lipca (poniedziałek).

W dniach 6-7.07.2024 r. (sobota i niedziela) Chełmskie Linie Autobusowe będą kursować z pominięciem fragmentu ul. 1 Pułku Szwoleżerów, ul. Młodowskiej, Placu Gdańskiego i ul. Lubelskiej. Wszystkie linie zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ronda im. Jana Pawła II przez al. Armii Krajowej, ul. Zielną, ul. Obłońską, ul. Kolejową, ul. Starościńską, ul. Słowackiego i dalej zgodnie z rozkładem na ul. 1 Pułku Szwoleżerów.

Na odcinku objętym objazdem autobusy będą zatrzymywać się na następujących przystankach:

 • w kierunku Placu Niepodległości: Armii Krajowej KFC, Obłońska/Sienkiewicza;
 • w kierunku centrum: ul. Słowackiego 18 (przystanek tymczasowy), Kolejowa/Sienkiewicza, Armii Krajowej KFC.

Ze względu na wyłączenie ulic z ruchu kierowcom zaleca się korzystanie z dróg omijających centrum miasta tj. al. Armii Krajowej, ul. Zielnej, ul. Obłońskiej, ul. Kolejowej, al. Żołnierzy 1 Armii WP, ul. Żwirki i Wigury, ul. Słowackiego, ul. Starościńskiej.

Wszystkich uczestników wydarzeń organizowanych w czasie Dni Chełma zachęcamy, by do centrum miasta dotrzeć komunikacją miejską, pieszo lub rowerem.

Z kolei Chełmskie Linie Autobusowe informują, że w dniach 6 – 7 lipca autobusy linii nr 1, 9 i 12 będą kursowały z pominięciem przystanków: „Lubelska/Urząd Miasta”, „Młodowskiej/Cerkiew”, „I Pułku Szwoleżerów/Słowackiego” i „Pl. Gdański”.

Objazd będzie odbywał się ulicami: Armii Krajowej, Obłońską, Kolejową, Starościńską i Słowackiego.

Na ul. Słowackiego, naprzeciwko wjazdu na parking Banku Spółdzielczego, będzie ustawiony dodatkowy przystanek w kierunku ul. Kolejowej. Autobusy będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na objeździe.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi