Radni pytają… Prezes zaprasza

Anna Dominiak
2 min czytania

Podczas dzisiejszej LXXIV Sesji Rady Miasta Chełm miała miejsce dyskusja radnych z Prezesem firmy EMKA Krzysztofem Rdestem. Radni dopytywali inwestora o szczegóły działalności i ewentualną szkodliwość dla mieszkańców oraz regionu.

Radni Rady Miasta Chełm z uwagą wysłuchali prezentacji Prezesa Rdesta- inwestora chcącego stworzyć w Chełmie Instalację do Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Medycznych. Kolejnym etapem był szereg pytań do Prezesa firmy EMKA. Krzysztof Rdest odpowiadał szeroko na każde zadane pytanie.

Prezydent Jakub Banaszek również zabrał głos podczas spotkania:

Ani Rada Miasta, ani inne osoby, ani Jakub Banaszek jako osoba fizyczna nie ma wpływu na wydanie decyzji. Instytucje: RDOŚ, Wody Polskie, Sanepid etc… wydają swoją decyzję i to wpływa na całość postanowienia. Jeżeli chodzi o wydanie decyzji środowiskowej, czy decyzji o pozwolenie na budowę – jest pełna procedura. Jednym z elementów tej procedury jest głos mieszkańców jako opinia.

Radni nie dali za wygraną i dalej dociekali szczegółów działania instalacji. Inwestor stwierdził:

Jeden obraz, tysiąc słów. Ja mogę Państwa przekonywać, mogę mówić długo, ale najlepszym wyjściem będzie, jeżeli Państwo zobaczycie te instalacje, które już powstały. Moja firma jest gotowa zorganizować taki wyjazd dla każdego z Państwa radnych i dla każdego mieszkańca, który tylko wyrazi ochotę na taki wyjazd, aby rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości.

Inwestycja jest na etapie oczekiwania na decyzje środowiskowe. Jeżeli będą one pozytywne, wtedy odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami Chełma.

Link do LXXIV Sesji Rady Miasta Chełm:
LXXIV Sesja Rady Miasta Chełm w dniu 30.03.2023 r. – YouTube

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi