Atrakcyjne włazy

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

100 żeliwnych ozdobnych włazów do kanalizacji ma być kolejną atrakcją turystyczną Chełma. O ciekawostkę informującą o uzyskaniu praw miejskich zadbało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

– Dbamy o estetykę naszego miasta w każdym szczególe. Dlatego też zamówiliśmy włazy, które nie tylko pozwolą odróżnić kanalizację sanitarną od kanalizacji deszczowej co ułatwi eksploatację sieci, ale też swoim wyglądem będą nawiązywać do historii Chełma – informuje spółka.

Najpierw w programie 3D stworzony został model przestrzenny włazu, później na tej podstawie powstał model w skali 1:10, który odzwierciedlał rzeczywisty wygląd włazu. Następnie spółka ogłosiła przetarg na wykonanie 100 włazów żeliwnych. Pierwsze już zostały dostarczone i zamontowane w historycznych częściach miasta. Można je znaleźć m.in. na pl. Łuczkowskiego, ul. Lubelskiej przy wejściu do podziemi oraz na Górce Chełmskiej.

– Sukcesywnie będziemy montować je w kolejnych, wybranych lokalizacjach.

Jest to dodatkowa atrakcja dla wszystkich spostrzegawczych, a szczególnie dla ludzi związanych z branżą wod-kan – zdradza spółka.

W tym roku planowana jest także wymiana hydrantów w rejonie Starówki, aby łączyły w sobie nowoczesność i posiadały staromiejski charakter.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi