Rok mija, a młyn dalej w ruinie

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

Do 14 listopada chełmski ratusz czeka na oferty w ramach przetargu, który obejmuje m.in. kompleksowy remont młyna Michalenki. Oprócz tego zadania jest jeszcze sześć innych. Czy uda się znaleźć wykonawcę, który podoła tylu inwestycjom?

Wymagania są naprawdę spore. Zakres zamówienia obejmuje przebudowę  i rozbudowę dawnego młyna ze zmianą sposobu użytkowania na salę wielofunkcyjną, muzeum i kawiarnię z zapleczem. Do tego jest jeszcze remont Pałacu Kretzschmarów, czyli obecnego Urzędu Stanu Cywilnego, budowa budynku przy ul. Brzozowej na potrzeby spotkań seniorów, stowarzyszeń oraz NGO wg formuły zaprojektuj i wybuduj, przebudowa Ogródka Jordanowskiego  wg formuły zaprojektuj i wybuduj, modernizacja Skate Parku i Pump Trucku, znajdujących się w parku miejskim również wg formuły zaprojektuj i wybuduj. Na tym nie koniec listy zadań do wykonania w ramach tego przetargu. Miasto wymaga też zagospodarowania skwerów i parków miejskich jako elementu układu terenów zieleni w Chełmie zaplanowanych w 11 lokalizacjach wg wspomnianej wcześniej formuły oraz opracowania dokumentacji projektowych dla realizacji nowych inwestycji. Na realizację zadania miasto otrzymało dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Młyn Michalenki kupiony został przez miasto w 2020 roku. Rok później powstała dokumentacja projektowa.  W międzyczasie ogłoszono przetarg na rewitalizację młyna i… modernizację szkół. Prawie się udało wyłonić wykonawcę, ale ten ostatecznie wycofał się. Firma zrezygnowała z podpisania kontraktu na pół godziny przed zawarciem umowy. Dobiega końca rok 2023, a oprócz postawienia drewnianego  ogrodzenia na terenie nieruchomości nic się nie wydarzyło. Czy w 2024 to się zmieni? Wszystko zależy od tego, czy uda się rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi