Wybieg w parku miejskim?

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

Radny Mariusz Kowalczuk proponuje aby w parku miejskim im. Unii Europejskiej zorganizować wybieg dla psów. Byłoby to miejsce, gdzie zwierzaki mogłyby biegać bez smyczy, a spacerowicze czuliby się na pewno komfortowo.

– Wybiegi dla psów stają się coraz bardziej popularne w aglomeracjach miejskich. Możemy je spotkać w parkach miejskich jak również na osiedlach. Często też wybiegi powstają w większych parkach miejskich – argumentuje radny w piśmie do władz miasta.

Wybiegi dla psów to ogrodzony teren zielony zaprojektowany specjalnie z myślą o potrzebach czworonożnych mieszkańców miast.

– Wybiegi są ogrodzone, czasem podzielone na sekcje dla mniejszych i większych psów. Na wybieg wchodzi się przez śluzy, dzięki którym inne pupile nie mogą łatwo opuścić terenu wybiegu – dodaje.

Takie miejsce byłoby niezwykle atrakcyjne zarówno dla zwierzaków jak i ich właścicieli, którzy mogliby spędzać aktywnie czas z pupilem, nie tylko na spacerze. Zwykle takie miejsca wyposażone są bowiem w sprzęty do ćwiczeń psich sportów. Oczywiście korzystający z wybiegu byliby zobowiązani do dbania o czystość i sprzątania po swoich pupilach. Jak zauważa radny Kowalczuk stworzenie takiego miejsca byłoby idealnym kompromis pomiędzy interesem właścicieli psów, mających miejsce do spędzania czasu, a resztą mieszkańców, którzy mogą bać się biegających bez smyczy zwierząt.

Z niecierpliwością czekamy na to, co na temat pomysłu radnego sądzą władze miasta.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi