Grali o puchar proboszcza

Paweł Pielak
2 min czytania

W niedzielę odbył się II Międzypowiatowy Turniej w Halową Piłkę Nożną Oldboyów.

Piłkarscy emeryci, którzy niejednokrotnie pokazują, że sport można uprawiać w każdym wieku spotkali się w Białopolu aby pograć w piłkę nożną. W turnieju wzięło udział sześć zespołów: Oldboy Białopole, Gmina Chełm, Orzeł Srebrzyszcze, GKS Pławanice Kamień, Kryształ Werbkowice oraz Gardenmet.

Zanim rozpoczął się turniej główny, mecz pokazowy rozegrały dzieci z GKS Unii Białopole i GKS Pławanic Kamień. Tego dnia debiut zaliczyła sekcja dziewczęca klubu z Białopola, która znakomicie zaprezentowała się na tle rówieśniczek z gminy Kamień. Grupa Unii liczyła tego dnia 28 piłkarek i piłkarzy. Po rozegranym meczu zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz słodycze.

W turnieju właściwym bezkonkurencyjna okazała się drużyna Orła Srebrzyszcze, zwyciężając wszystkie swoje mecze i co budzi podziw, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Drugie miejsce zajął zespół Gardenmet, podium zamknęła drużyna Oldboy Białopole. Na miejscu czwartym uplasowała się Gmina Chełm, na piątym Kryształ Werbkowice, a stawkę zamknęli Oldboye z GKS Pławanice Kamień.

Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pucharami i dyplomami, które wręczył proboszcz parafii w Białopolu Marian Wyrwa, natomiast wyróżniający się zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników turnieju posiłek oraz zimne i gorące napoje. Podczas wydarzenia wszyscy chętni mogli zarejestrować się w bazie DKMS jako potencjalni dawcy szpiku.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi