WOŚP w Chełmie

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

Dziś 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdź, co się będzie działo w Chełmie.

W godz. 10-14 na parkingu Galerii Chełm zagra Moto Orkiestra. Będzie to pokaz samochodów sportowych, zabytkowych, amerykańskich i służb ratowniczych. W samo południe odbędzie widowiskowy pokaz działań ratowniczych w miejscu symulowanego wypadku drogowego. W programie mistrzostwa Chełma w przeciąganiu samochodu, oferta chełmskich firm motoryzacyjnych, mnóstwo konkursów z ciekawymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. Będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego i zasady bezpiecznej jazdy. Chętni będą mogli wziąć udział w akcji „CHEŁMianie w HEŁMie”, czyli po wrzuceniu datki do puszki zrobić sobie zdjęcie w metalowym nakryciu głowy.

Tymczasem o godz. 11 z Placu Łuczkowskiego wystartuje Chełmski Bieg WOŚP. Biegacze będą mieli do pokonania 5 km. Start i meta w sercu miasta. Wydarzenie organizują Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Chełm Biega. Swój start zapowiedziało ok. 200 biegaczy.

O godz. 14 rozpocznie się impreza na deptaku, czyli wośpowe koncerty i licytacje.

Godz. 14.05 Swojska Kapela,

Godz. 14.40 Civis Universi,

Godz. 15.25 Kwadrans,

Godz. 16 Marian Skiba i Demex,

Godz. 16.20 KT Green,

Godz. 17.20 Trap,

Godz. 18.20 Myly Ludzie.

Około godz. 19 „światełko do nieba” w wykonaniu Teatru Hesperydy.

W przerwach pomiędzy występami zespołów odbędą się licytacje. Będą stoiska informacyjne oraz wielki pokaz służb mundurowych, stoisko DKMS, w którym będzie się można zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. W strefie gastro każdy znajdzie dla siebie coś pysznego. Około godz. 15 planowane jest rozstrzygnięcie konkursu na najfajniej przebranego wolontariusza. W programie tez wiele innych atrakcji…

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi