Nowa uchwała krajobrazowa idzie do kosza

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

--- REKLAMA ----

Zła wiadomość dla przedsiębiorców. Wojewoda lubelski stwierdził nieważność noweli tzw uchwały krajobrazowej Rady Miasta Chełm.

Uchwała, którą radni podjęli w lutym, ma wadliwą podstawę prawną. Norma prawna, która została wpisana do dokumentu, uznana została za niekonstytucyjną. Od decyzji wojewody Krzysztofa Komorskiego miasto może się odwołać, ale szanse na to, że coś to zmieni są raczej marne.

- REKLAMA -

W związku z takim rozstrzygnięciem w mieście obowiązuje uchwała, która została podjęta w grudniu 2022 roku, a w życie weszła w styczniu 2023 r. To niezbyt dobra wiadomość zwłaszcza dla przedsiębiorców, bo w takim razie na wprowadzenie zmian zgodnych z uchwałą krajobrazową mieszkańcy Chełma mieli czas do 18 stycznia 2024 r.

O wydłużenie czasu na wprowadzenie zmian dla chełmskich przedsiębiorców wnioskowali radni klubu Polska 2050. Przed lutową sesją odbyło się spotkania przewodniczących klubów, podczas którego uczestnicy zgodzili się, że należy przedłużyć ostateczny termin wprowadzania zmian o kolejne 24 miesiące. Ostatecznie wydłużono jednak termin o rok. Ale jak się okazuje i to na nic się zdało.

– Uchwała była przygotowywana przez prawników miasta. Myślę, że przed najbliższą sesją i komisjami spotkamy się aby porozmawiać na ten temat. Jednak mam świadomość, że zmiany muszą zapaść na szczeblu Sejmu, ponieważ chodzi o wadliwy zapis ustawy – tłumaczy jeden z wnioskodawców zmiany, Stanisław Mościcki.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi