Mamy w Chełmie rekord!

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

Ponad 240 tys. zł udało się zebrać w Chełmie podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wspólny wysiłek trzech sztabów działających na terenie miasta.

W ubiegłym roku podczas finału wszystkim chełmskim wolontariuszom udało się zebrać nieco ponad 180 tys. zł. W tym roku dokładna kwota to 241 775,06 zł. Na terenie Chełma działały trzy sztaby: w I LO, w II LO i sztab Automobilklubu Chełmskiego.

Warto przypomnieć, że najskuteczniejszą wolontariuszką ponownie była Małgorzata Czarkowska, która uzbierała nieco ponad 6 tys. zł. 6002,91 zł. Sporo do puszek udało się uzbierać także Ewelinie Czarkowskiej oraz Wiktorii Walczuk, a także Kubie Mojskiemu, Kamilowi Turowskiemu, Lenie Pawliczuk, Julii Załodze, Julii Nowosad, Hannie Kabale, Zuzannie Żuk, Kindze Lackowskiej, Annie Krzywickiej i Natalii Sosze.

To, jaką kwotę udało się zebrać podczas tegorocznej zbiórki jest absolutnym rekordem wszystkich młodych ludzi zaangażowanych w akcję. Pieniądze pochodzą z puszek, e-skarbonek, licytacji i bezpośrednich wpłat na konto Orkiestry.

Celem 32. zbiórki był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Fundacja planuje kupić urządzania dla: diagnostyki obrazowej, m. in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne, diagnostyki czynnościowej, m. in. polisomnografy i przenośne spirometry, diagnostyki endoskopowej, m. in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy, rehabilitacji — sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc oraz torakochirgurgii, m. in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi