Najlepsza sołtys mieszka w gminie Siedliszcze

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

--- REKLAMA ----

Sylwia Dudek z Chojeńca zdobyła I miejsce w konkursie „Nasz Sołtys”. W gronie laureatów znaleźli się tez sołtysi z gmin Łopiennik Górny i Hrubieszów.

- REKLAMA -

Wszyscy laureaci oprócz statuetek i pamiątkowych grawerów otrzymali również nagrody pieniężne. Za zajęcie pierwszego miejsca 5000 zł, drugiego – 4000 zł, trzeciego – 3000 zł, za wyróżnienie 2000 zł. Nagrody laureatom wręczył Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

I miejsce otrzymała Sylwia Dudek z gminy Siedliszcza, II – Małgorzata Bandosz – sołtyska z Woli Żulińskiej w gminie Łopiennik Górny i III Marzena Nikiszyn – sołtyska Dąbrowy w gminie Hrubieszów.

Wyróżnienia otrzymali: sołtys Bielina Henryk Dąbrowski z gminy Żmudź, sołtyska Anna Jurkowska z sołectwa i gminy Ułęź, sołtyska Barbara Jóźwik z miejscowości i gminy Krzywda, sołtyska Brzezin Iwona Kałużna z gminy Puchaczów, sołtyska Czerwonki Gozdów Ewa Brzeczkowska-Nogal z gminy Firlej, sołtys Płud Jerzy Bednarczyk z gminy Radzyń Podlaski, sołtyska Wygnanki Elżbieta Pietruczyk z gminy Sosnówka, sołtys Łaszczówki Artur Krupa z gminy Tomaszów Lubelski i sołtys Teptiukowa Jan Żmura z gminy Hrubieszów.

Podczas oceny zgłoszeń brano pod uwagę takie aspekty działalności jak wpływ podjętych zadań na integrację społeczności lokalnej, działalność społeczną i jej materialne rezultaty, takie jak poprawa infrastruktury komunalnej, wykorzystanie środków funduszu sołeckiego lub projekty inwestycyjne. Istotne z punktu widzenia osiągnięć kandydata do tytułu „Nasz Sołtys” były także współpraca z samorządem gminnym, dalsze plany związane z działalnością sołectwa, aktywna reprezentacja gminy i regionu oraz udział w konkursach obrazujących osiągnięcia.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi