Terytorialsi gościli sojuszników z USA

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

--- REKLAMA ----

Dowództwo 19. Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej spotkało się z przedstawicielami Armii Stanów Zjednoczonych. Wizyta dotyczyła organizacji szkoleń w ramach sojuszniczych porozumień.

Spotkanie dotyczyło możliwości wspólnych szkoleń i wymiany doświadczeń, jak również ustalenia potrzeb do realizacji przedsięwzięć w ramach współpracy cywilno-wojskowej w stałym rejonie odpowiedzialności Nadbużańskiej Brygady.

– Wymiana doświadczeń w systemie szkolenia jest zawsze mile widziana i wpływa na podnoszenie umiejętności indywidualnych żołnierzy, co ma bezpośredni wpływ na podnoszenie zdolności pododdziałów. Dla naszej Brygady, która  funkcjonuje od 2 lat, współpraca z sojusznikami niezwykle korzystnie wpłynie na podnoszenie poziomu naszego wyszkolenia – zapewnia por. Marcin Zelent, oficer prasowy 19. NBOT. – Na uwagę zasługuje fakt, że pomimo krótkiego okresu funkcjonowania na wschodniej granicy, jesteśmy dzięki swojemu zaangażowaniu dostrzegani jako dobry sojusznik do współpracy, przed którym stoją bardzo poważne zadania związane chociażby z formowanym Komponentem Obrony Pogranicza.

- REKLAMA -

 

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi