Trójstyk Literacki po raz szósty

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

--- REKLAMA ----

Poeci Mykoła Martyniuk i Marek Wawrzkiewicz otrzymają Laury Międzynarodowego Trójstyku Literackiego. Uroczysta gala na rozpoczęcie odbędzie się w czwartek (13 czerwca) we Włodawie.

Międzynarodowy Trójstyk Literacki to coroczne spotkania ludzi pióra z Polski i zagranicy oraz m. in. okazja do wyróżnienia tych najwybitniejszych. Tegoroczna edycja rozpocznie się o godzinie 15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie. Decyzją kapituły, której przewodniczy dr Artur Sępoch, specjalne wyróżnienia otrzymają Mykoła Martyniuk (poeta, krytyk, redaktor, wydawca oraz tłumacz literatury polskiej) oraz Marek Wawrzkiewicz (poeta, krytyk, eseista, tłumacz języków słowiańskich). Po zakończeniu uroczystej gali uczestnicy udadzą się do sali kina Włodawskiego Domu Kultury, gdzie odbędzie się spektakl teatralny „Partita dla dwojga” w wykonaniu aktorów Teatru Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury Pod Akacją w Lublinie.

- REKLAMA -

Drugi dzień VI Międzynarodowego Trójstyku Literackiego to przede wszystkim sympozjum literackie, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. W jego trakcie zaplanowano prezentację współczesnej poezji Ukrainy, omówienie twórczości i działalność literatów białoruskich na emigracji w Polsce oraz wystąpienie reżysera, literata, redaktora Kwartalnika Literacko-Kulturalnego Znad Wilii Romualda Mieczkowskiego. Na zakończenie VI Międzynarodowego Trójstyku Literackiego ogłoszone zostaną wyniki IV Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza.

Zobacz więcej

Komentarze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi