Chełm świętuje swoje Urodziny! Cleo i dwumetrowy tort!

Michalski Konrad
2 min. czytania

Dwa styczniowe weekendy w Chełmie były okazją do wspólnego świętowania urodzin miasta. Mieszkańcy oraz goście mieli możliwość uczestnictwa w szerokim wachlarzu wydarzeń kulturalnych, rodzinnych i muzycznych, które podkreśliły bogactwo i wielokulturową historię Chełma.

Obchody rozpoczęły się 17 stycznia, kiedy to najmłodsi mieszkańcy oraz ich rodziny wzięły udział w balach organizowanych w Podziemiach Kredowych. Kulminacją wydarzeń była uroczysta Gala w Chełmskim Domu Kultury, podczas poznaliśmy wielokulturowe dziedzictwo przedwojennego Chełma oraz wysłuchać koncertu zespołu Szalom Chełm, prezentującego utwory z trzech kultur. Na zakończenie wieczoru wystąpił Grzegorz Hyży.

- Reklama -

Druga odsłona obchodów miała miejsce wczoraj na Placu Łuczkowskiego. Na scenie zaprezentowały się zespoły SIMON oraz artystka Cleo, której koncert zgromadził liczną publiczność i stanowił doskonałe zwieńczenie tegorocznych uroczystości.

- Reklama -

Prezydent Miasta Chełm, Jakub Banaszek, podkreślił: 
– Urodziny Chełma to przede wszystkim święto ludzi, którzy każdego dnia tworzą to miasto. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać razem – rodzinnie, radośnie i w tak dobrej atmosferze.

Nie zabraklo 2-metrowego tortu z herbem miasta, który prezydent osobiście podawał mieszkańcom na Placu Łuczkowskiego. Obchody 634. Urodzin Chełma pokazały, jak silna jest społeczność naszego miasta oraz jak ważne jest pielęgnowanie jego bogatej historii i wielokulturowego dziedzictwa.

Uzupełnieniem obchodów były także wydarzenia towarzyszące, które odbywały się w dniach 15-20 stycznia. W Chełmskiej Bibliotece Publicznej mieszkańcy mogli uczestniczyć w spotkaniu poetyckim „Uliczki chełmskie w poezji” Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36″, a także w koncercie „Ocalić od zapomnienia, czyli podróż do starego Chełma”. W ramach obchodów przygotowano również bezpłatne zwiedzanie wystaw Muzeum Ziemi Chełmskiej. Zwieńczeniem tygodnia była odsłona cyklu „Poznaj historię swojego miasta” – spotkanie z Wojciechem Hetmanem oraz wystawy poświęcone historii Chełma i osobom zasłużonym dla lokalnej kultury.

Udostępnij ten artykuł
Brak komentarzy