Plądrował ogródki działkowe

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

Policjanci z Włodawy zatrzymali w bezpośrednim pościgu 35-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do domków letniskowych na terenie ogródków działkowych.

W weekend na terenie ogródków działkowych „Relax” we Włodawie doszło do dwóch kradzieży z włamaniem. Pokrzywdzeni właściciele zgłosili, że nieznany sprawca po uszkodzeniu zamków włamał się do domków letniskowych, skąd skradł elektronarzędzia, drobne narzędzia oraz sprzęty RTV o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych.

Policjanci szybko ustalili, że sprawca został nagrany na kamerze umieszczonej na jednej z działek. Jeden z włodawskich kryminalnych udał się po nagranie. Z oddali, na bocznej ścieżce zobaczył nieznaną postać, która na jego widok zaczęła uciekać. W bezpośrednim pościgu zatrzymał mężczyznę, który przyznał się do kradzieży z włamaniem. 35-latek powiedział również, że skradzione elektronarzędzia wstawił do lombardu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec powiatu sieradzkiego posiada liczne notowania kryminalne.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz oszustwa. Przestępstwo z art. 279 kodeksu karnego zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności, zaś z art. 286 kk do 8 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za swoje czyny w warunkach recydywy.

– Decyzją Sądu Rejonowego we Włodawie, 35-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi