Jaki plan na internaty?

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

Radny Piotr Jabłoński złożył interpelację do władz miasta w sprawie internatów. Chce wiedzieć czy przypadkiem od nowego roku szkolnego nie powróci temat ich likwidacji.

Interpelacja radnego ma oczywiście związek z sytuacją, jaka miała miejsce na początku 2023 roku, kiedy to dyrektorzy chełmskich szkół dowiedzieli się o planie zamknięcia internatów. Wówczas udało się temu zapobiec, ale czy to oznacza, że temat został definitywnie zakończony? Dlatego radny Jabłoński prosi o informację na temat funkcjonowania internatów w przyszłym roku szkolnym.

– Proszę o określenie czy nadal jest planowana likwidacja którejkolwiek z placówek internackich oraz czy wszystkie internaty będą działały na takich samych zasadach – dopytuje.

Ponadto radny Jabłoński chce wiedzieć, czy wszyscy aktualni wychowankowie internatów, jak również wszyscy chętni uczniowie klas pierwszych będą mieli zagwarantowane miejsce w internacie przy swojej szkole.

– Czy młodzież mieszkająca w internacie będzie miała wystarczającą opiekę w liczbie wychowawców tak, aby były spełnione wymagania zgodne z przepisami prawa? – pyta również w interpelacji radny. – Czy we wszystkich internatach będą obowiązywały te same zasady co do dni i godzin pracy?

Czekamy na odpowiedź prezydenta Chełma, do sprawy wrócimy.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi