Więcej stróżów prawa

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

72 nowych funkcjonariuszy rozpoczęło służbę w komendach województwa lubelskiego. Nowi policjanci złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje służbowe. Młodych stróżów prawa powitał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil.

Wśród przyjętych w szeregi mundurowych jest 54 policjantów i 18 policjantek. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Nowi adepci niebawem wyjadą na szkolenie podstawowe, a po jego ukończeniu będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny pełniąc służbę w macierzystych jednostkach. Najwięcej funkcjonariuszy zasili Komendę Miejską Policji w Lublinie (18 osób) oraz Oddział Prewencji Policji w Lublinie (8 osób). Policjanci trafią również do KMP w Zamościu (7 osób), KMP w Chełmie (5 osób), KPP w Hrubieszowie (3 osoby), KPP w Łukowie (3 osoby), KPP w Opolu Lubelskim (3 osoby), KPP w Biłgoraju (3 osoby), KMP w Białej Podlaskiej (2 osoby), KPP w Puławach (2 osoby), KPP w Świdniku (2 osoby), KPP w Rykach (2 osoby), KPP w Tomaszowie Lubelskim (2 osoby), KPP w Janowie Lubelskim (1 osoba), KPP w Krasnymstawie (1 osoba), KPP w Lubartowie (1 osoba), KPP w Parczewie (1 osoba), KPP we Włodawie (1 osoba) oraz wydziały KWP w Lublinie – 2 osoby.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi