O chełmskim Akropolu online

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

21 marca o godz. 19 niezwykła internetowa transmisja na facebooku. Do ośrodka stołecznego XIII-wiecznej Rusi, założonego przez króla Daniela Romanowicza na Wysokiej Górce w Chełmie, zaprosi internautów prof. Andrzej Buko.

Naukowiec opowie o czasach, gdy Chełm stanowił ważne, wieloetniczne centrum władzy i kultury, w którym wpływy Bizancjum przeplatały się z rzymskim Zachodem. Najnowsze ustalenia przeszły najśmielsze oczekiwania badaczy. Będzie okazja zobaczyć niesamowite przedmioty, znane jedynie z paru innych miejsc w Europie oraz posłuchać historii o unikatowych założeniach w Stołpiu i Bieławinie.

Prof. dr hab. Andrzej Buko jest archeologiem, mediewistą, profesorem w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, aktualnie dziekanem Wydziału Nauk Humanistycznych oraz członkiem korespondentem prezydium Polskiej Akademii Nauk, kierownikiem licznych wykopalisk, autorem ponad 300 publikacji i książek.

Aby wziąć udział w tej prelekcji wystarczy odnaleźć na fb wydarzenie Chełmski Akropol. Stolica Króla Daniela Romanowicza – KONTEKST.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi