Błaszczuk: kandydat na kandydata

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

Chełmianie, to kolejna grupa samorządowców, która powalczy o mandaty w chełmskiej radzie miasta. Wszystko wskazuje na to, że kandydatem na prezydenta tej grupy będzie Kamil Błaszczuk, obecnie wiceprzewodniczący rady miasta.

Chełmianie to obecnie klub radnych rady miasta, którego liderem jest Błaszczuk. W skład klubu wchodzą również: Mariusz Kowalczuk, Piotr Malinowski, Elżbieta Ćwir, Piotr Krawczuk vel Walczuk, Ryszard Dżaman, Irena Machowicz i Joanna Lis. Jednak wszystko wskazuje na to, że to lider Chełmian będzie walczył o stanowisko prezydenta.

– Na ten moment mogę potwierdzić jedynie, że rzeczywiście jestem „kandydatem na kandydata”. W naszym ugrupowaniu decyzję zapadają wspólnie. Są także inne osoby, które doskonale sprawdziłyby się w roli prezydenta naszego miasta. Na razie skupiamy się na domknięciu list do rady miasta, a decyzję w kwestii prezydenta podejmiemy w ciągu kilku tygodni – komentuje Kamil Błaszczuk.

Kilka dni temu prezydent Jakub Banaszek na swoim profilu na fb zachęcał do polubienia oficjalnego profilu lidera Chełmian.

– Kamil jest najmłodszym, bezpartyjnym radnym obecnej kadencji, jednym z najmłodszych w historii, a w przeszłości przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Chełm. Lider i szef Chełmian – zachwala atuty kolegi z rady miasta gospodarz ratusza.

Czy to oznacza, że Banaszek rezygnuje z ubiegania się o reelekcję i na razie niezobowiązująco wskazuje kogo poprze na swojego następcę?

7 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi