Na dwóch kółkach po Lubelszczyźnie

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

Chełmski Klub Cyklistów PTTK zaprasza na pierwszomajowy rajd rowerowy szlakiem Wyżyny Lubelskiej oraz Pagórów Chełmskich z Lublina do Chełma. Wtorek to ostatni dzień zapisów.

Przebieg trasy zbliżony jest do szlaku pieszego, zwanego kiedyś Szlakiem PKWN. Trasa rozpoczyna się na Majdanku w Lublinie a kończy przy aquaparku w Chełmie. Start o godz. 8 na dworcu głównym PKP w Chełmie. Stamtąd uczestnicy pojadą z rowerami pociągiem do stacji Lublin Północny. Start z Lublina o 9.30 sprzed muzeum na Majdanku. Do pokonania na dwóch kółkach jest 85 km drogami asfaltowymi, szutrowymi i leśnymi, czyli trasa idealna na rower trekingowy, gravel i mtb.

– Do Lublina udajemy się z rowerami pociągiem a ruszamy spod Muzeum na Majdanku. Tutaj spotykamy się z rowerzystami z Lublina i wspólnie ruszamy w trasę. Rowerzyści Lublina wracają do domu pociągiem z Chełma. Istnieje możliwość dołączenia do rajdu w dowolnym miejscu na trasie a także na stacji PKP informują organizatorzy.

Zapisy u komandora rajdu Piotra Zaborskiego pod nr tel. 531 392 858. Ilość miejsc ograniczona z uwagi na miejsce w pociągu. Zgłoszenia do wtorku 30 kwietnia do godz. 20.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi