Zjadą się absolwenci

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie szykuje się do kolejnego zjazdu absolwentów. Wydarzenie odbędzie się wprawdzie dopiero w 2025 roku, ale przygotowania właśnie ruszają.

W zjazdach organizowanych cyklicznie od lat, biorą udział nie tylko byli uczniowie liceum, ale także dwóch innych szkół mieszczących się w budynku przy Czarnieckiego:  Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi. Pierwszy taki zjazd odbył się przed II wojną światową, we wrześniu 1935 roku.

Pierwsze spotkanie organizacyjne dla wszystkich tych, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniach odbędzie się 16 listopada w auli szkoły. Początek o godz. 16.30. Zebranie ma oczywiście charakter otwarty.

Poprzedni zjazd absolwentów  miał odbyć się w 2020 roku, niestety plany organizatorów pokrzyżowała pandemia. Komitet rozwiązał się, a obchody przeniesiono na 2025 rok. Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko się uda i pokolenia Czarniecczyków i nie tylko, spotkają się w murach dawnej szkoły. W 2025 roku placówka świętować będzie 110. rocznicę istnienia.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi