Drogówka w akcji!!!

Agnieszka Nowosad
1 min czytania

Policja prowadzi na drogach Lubelszczyzny akcję „Prędkość”. Mundurowi kontrolują stosowanie się kierujących do przepisów ruchu drogowego i ograniczeń prędkości.

Działania „Prędkość” prowadzone są już od samego rana. Patrole policjantów drogówki można spotkać na wielu drogach w naszym regionie, zarówno krajowych, jak i lokalnych.

– Kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. Uwzględniamy szczególnie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość – informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek.

W działaniach zaangażowani są także policjanci z zespołu „speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

W pierwszym kwartale tego roku na Lubelszczyźnie doszło do 149 wypadków drogowych, w których zginęło 29 osób, a 160 zostało rannych. Główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi